Kobiety bardzo często zazdroszczą wyglądu innym przedstawicielkom swojej płci. Chodzi oczywiście o fizjonomię, lecz często obiektem zazdrości staje się także ubiór. Nie każdą z nas stać na kupowanie ciuchów od znanych projektantów, dlatego tez nie zawsze można dorównać dobrze sytuowanym koleżankom. Jest to dość duży kłopot, ponieważ często kobiety wpędzają się z takich błahych powodów w bardzo duże tarapaty i to już nie wpływa na ich dobre samopoczucie.

Mają kompleksy i nie chcą już więcej zauważać swojego piękna wewnętrznego. Media – czyli prasa, telewizja oraz internet – kształtują wzory pięknego i dobrze ubranego człowieka. Nie jest to jednak na każdą kieszeń, dlatego bardzo często trzeba się powstrzymywać przed tym, by nie być zawistnym w stosunku do ludzi, których stać na takie ubrania.

Drogo nie zawsze jednak oznacza pięknie. Dlatego moda damska rozwija się także w sklepach z używaną odzieżą oraz taką sprowadzaną z innych krajów. Kupowanie w takich miejscach powoduje, że mamy ubrania oryginale i niepowtarzalne.