Trendy w modzie są bardzo zmienne i nadążają za nimi najczęściej tylko styliści. Przede wszystkim kształtują je bardzo duże firmy produkujące odzież, które na wybiegach prezentują swoje sezonowe kolekcje. Taki zwykły konsument nie zawsze jest w stanie dostosować się do wymagań rynku oraz prezentowanych stylów.

Zazwyczaj przeciętni ludzie po prostu starają się imitować ten z góry narzucony styl. Ale niektórym to bardzo dobrze wychodzi, jeśli potrafią stworzyć własną kreację z różnego rodzaju dodatków. Czasami bowiem nie warto zwracać uwagi na to, co nas otacza i jakie wzorce są propagowane prze media. Trzeba bowiem się zastanawiać, w czym my będziemy najlepiej wyglądali i co do nas będzie pasowało.

Jeśli takie kreacje ubarwimy własnymi pomysłami, to może nam wyjść z tego nasz własny oryginalny trend. Wtedy nie będziemy musieli się zastanawiać nad tym, w co się ubrać, tylko samodzielnie będziemy tworzyli swój wygląd sami. Ważne, abyśmy to my się dobrze czuli, a nie by ktoś nam narzucał, jak mamy wyglądać i w co się ubierać.