Wszystko co eko staje się bardzo popularne. I bardzo dobrze. Nie chodzi o mnie czy ciebie ale o całe przyszłe pokolenia. Natomiast, aby wymagać od innych, powinniśmy zacząć najpierw od siebie. Zastanów się co możesz zacząć robić dla świata i zacznij to robić. U mnie już od dawna segregowało się szkło.

Jeszcze kiedyś, dawniej istniały skupy, teraz już ich nie ma, ale nawyk miałam od dziecka. Odkłada się też od wielu lat papier i plastik. Jedna foliowa torebka służy kilkanaście razy, tak długo jak wytrzyma, no i oczywiście zaczęliśmy zastępować plastikowe torebki tymi materiałowymi lub używamy toreb papierowych.

W naszym kraju nie ma niestety dobrego systemu. Recycling prawie nie istnieje. Trochę to dziwne, bo inne kraje mają sprawne rozwiązania na ponowne użycie takich materiałów. Będąc w Czechach zwróciłam uwagę na to, że bardzo dużo osób przynosi szklane butelki do sklepów i dostają za to pieniądze.

Plastikowe pety również przynosi się do sklepów. My ładujemy wszystko w różne worki, tylko ja osobiście nie mam pewności czy te worki potem nie idą do jednego zsypu. Mam nadzieję, ze tak nie jest. Tu chodzi o nasze zdrowie i zdrowie nowych pokoleń.